//
ви читаєте...
МПМВ

Ефективність за Парето


Матеріал з Вікипедії — вільної енциклопедії

Оптимальність за Парето — такий стан системи, при якому значення кожного окремого критерію, що описує стан системи, не може бути поліпшено без погіршення стану інших елементів.

Принцип, за словами самого Парето звучить так: «Всяка зміна, яка не приносить збитків, а яка деяким людям приносить користь (за їх власною оцінкою), є поліпшенням».

Безліч станів системи, оптимальних по Парето, називають «множиною Парето», «множиною альтернатив, оптимальних в сенсі Парето», або «множиною оптимальних альтернатив».

Ситуація, коли досягнута ефективність за Парето — це ситуація, коли всі вигоди від обміну вичерпані.

Ефективність за Парето є одним з центральних понять для сучасної економічної науки. На основі цього поняття будуються перша і друга фундаментальні теореми добробуту.

Оптимум за Парето свідчить, що добробут суспільства досягає максимуму, а розподіл ресурсів стає оптимальним, якщо будь-яка зміна цього розподілу погіршує добробут хоч би одного суб’єкта економічної системи.

Парето-оптімальний стан ринку – ситуація, коли не можна поліпшити стан будь-якого учасника економічного процесу, одночасно не знижуючи добробуту як мінімум одного з інших.

Згідно критерію Парето (критерію зростання суспільного добробуту), рух у бік оптимуму можливий лише при такому розподілі ресурсів, який збільшує добробут принаймні однієї людини, не завдаючи збитку нікому іншому.

Advertisements

Обговорення

Коментарів ще немає.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

Лабораторія громадських медіа #cmlrivne

Advertisements
%d блогерам подобається це: